2015 – Western

Staffí den 2015 – Western

Staffí den 2015 se ukutečnil v areálu hotelu Atlantis nedaleko brněnské přehrady. Vše začalo cca. kolem deváté hodiny ranní, kdy proběhlo slavnostní ,,indiánské,, zahájení, seznámení s programem celého dne a představení pana rozhodčího. Jako první na programu byla výstava na které se sešlo neskutečných 32 psů, za což se určitě nemusíme stydět 🙂 Výstavu posuzoval pan rozhodčí David Molineux z Velké Británie, do pamětních listů pak zapisovala jeho žena Kirstie. Práce pana rozhodčího byla velice pečlivá, psy pořádně prohmatával, kontroloval skus i pohyb a celkově si veld opravdu jako správný profesionál. Jeho posuzování se mi moc líbilo a myslím, že by si z něj měla vzít spousta tuzemských rozhodčích příklad. Celkovou vítězkou Staffího dne a Miss Staff 2015 se stala krásná fenka Cora Black Rose Geast, Misterem Staff 2015 se pak stal zlatý Golden Lion Fransimo Bohemia. Kompletní výsledky i s fotografiemi výsledných psů naleznete ZDE.

Po výstavě následoval dobrý oběd v hotelové restauraci a na terase, chvíle volna a odpočinku, popovídání s přáteli a chystání dalších částí programu. Následovala totiž sportovní klání, která pořádala Soňa Hudcová a Míša Břoušková, kterým bychom tímto chtěli moc poděkovat. První disciplínou byla jedna z klasických bull, a to Weight pull sprint. Běhalo se ve dvou kategoriích – psi a feny. Zúčastnili se dokobce i členové Lovecké smečky farmy Helena – psi Sir a Ferguson! Vítězným psem této disciplíny se stal suveréně X-Conacuppes Fransimo Bohemia, fenkou Chilli Pepper Wizard Bull. Následující disciplínou byl mezi všemi velmi oblíbený Aport špekáčku, u kterého jsme se opravdu nasmáli. Většina účastníků totiž nechtěla pochopit rozdíl mezi aportem a papáníčkem, takže místo přinesených špekáčků majitele závoících psů čekaly jen šťastné výrazy ve tvářích jejich čtyřnohých miláčků. V této disciplíně zvítězil za psy Midnight Sun Fransimo Bohemia a fenky vyhrála Valencie Fransimo Bohemia. Třetí, a poslední disciplínou byl A-Frame a i zde jsme se hodně nasmáli. Některým pejskům se totiž nechtělo vůbec, za některé to ,,odskákali,, jejich páníčci. Nejlépe si vedl opět pes X-Conacuppes Fransimo Bohemia a fenka Chilli Pepper Wizard Bull.
Celkový vítěz a ocenění Iron Staff 2015 si suveréně odnesl X-Conacuppes Fransimo Bohemia, železnou lady byla Chilli Pepper Wizard Bull.

Třetí a závěrečnou částí programu Staffího dne byly tři velmi zajímavé přednášky. První se věnovala psům používaným v lovecké kynologii, se kterými nás seznámil Mgr. Ruda Slaba se svou ženou Helčou. Věnovali se hlavně využití různých plemen v lovecké smečce, spolupráce mezi nimi, vybavením loveckých psů a především využití Staffordšírských bulteriérů. Druhou přednášku pro nás měl připravenou pan rozhodčí David Molineux, jak jinak než o handlingu a výstavách ve Velké Británii. Z této přednášky si hodně poznatků odnesli nejen ti, kteří jsou ve výstavním kruhu jako doma, ale i ti, kteří vystavovali poprvé. Pan Molineux mluvil srozumitelně a vše také se svou ženou Kirstie názorně předváděl na vypůjčených psech. Poslední přednáškou zakončila program Ola Fučíková. Popovídala nám o činnosti, kterou praktikuje se svým psem Gold Prince Fransimo Bohemia,a to o canisterapii. Opět mylsím, že jsme se dozvěděli hodně zajímavých věcí o práci (nebo radosti? :), kterou lze se stafbulíčky také vykonávat.

Po ukončení celého programu nás čekala večeře formou švédských stolů v zadní části areálu u grilu, kde se také konaly všechny přednášky. No a zde jsme někteří vydrželi sedět až do pozdních nočních hodin, smáli se a povídali, diskutovali s rozhodčími o chovu, ale i běžných věcech, fotili…a hlavně, všichni užívali nezapomenutelné přátelské atmosféry, kterou na jiných výstavách a akcích jen těžko zažijete.

Z celého srdce děkuji Tereze Cirhanové za vystavení většiny psů. Mirce Hoffannové za vystavení a vybojování první pozice s naším ZZ. Katce Urnerové za to,že si vystavila svého synka ve třídě veteránů. Veliké díky opravdovému příteli bez kterého bych to nezvládla zrealizovat, panu Otovi Konečnému. Z pomoc s odvozem všeho potebného. Dále za sponzoring, který je pro akci velmi důležitý a to v podobě všeho of fa HUSSE. Dále musím poděkovat Soni Hudcové a Míši Břouškové za perfektně připravené sportovní odpoledne. Byly jste skvělé. Mému manželovi za zajištění non-stop tlumočení, čili zprostředkování důležité komunikace. Fotografům za krásné fotky. Rudovi a Heleně za zajímavou přednášku a disciplínu připravenou pro naše děti. Ole Fučíkové za pěknou přednášku o Canisterapii. Srdečné poděkování za dokreslení atmosféry celé akce, za výborně odvedenou práci při posuzování výstavy a za fantasticky poučnou přednášku ohledně handlingu v UK patří Davidu Molineux, za zápis do pamětních listů děkuji jeho manželce Kirstie.